Őstörténetünk

Őstörténetünk

10.IDŐREND

2021. augusztus 06. - Örs vezér

i.e. 500 – 1000 magyar nyelv kialakulása a nyelvészek szerinti.e. 400 - i.u 400 szargatkai kultúrai.e. 500 ugor-szaka összeolvadás kezdete (székelyek)i.u. 380 k. szargatkai szóródás (főleg a pontuszi ligetes pusztára)i.u. 463 onogur-székely összeolvadás kezdete (ungrik)i.u. 600 k. - i.u 840…

Tovább

6. MAGYARELŐD NÉPEK TÖRTÉNETE

6.1 SZUBOTNYICI NÉPE A fősodratú tudomány őket tartja magyaroknak, holott a honfoglalók hat népe közül ők csak az egyik nép. Ők nem a Türk Attola térképén beszínezett részen éltek az Ural környékén, hanem annak csak egy részén, a Bjelaja-Ik folyók völgyében. A szubotnyici régészeti kultúra…

Tovább

4. A 9. SZÁZADI MAGYARSÁG TÖRTÉNETE

Az előző fejezetben láthattuk, hogy a magyar nyelvüek története a kialakulásuktól kezdve i.u 400-ig ismert. Már csak az a kérdés, hogy hol voltak, mint csináltak a magyar nyelvű őseink az i.u. 400-900 közti fél évezredben. Ez a kérdés nem válaszolható meg egyszerűen. A tudományos világ még azt sem…

Tovább

2. A PUSZTAI (SZTYEPPEI) NÉPEK ÉLETE

2.1 HATALMI VISZONYOK A SZTYEPPÉN.

    2.1.1 TÖRZSEK  A sztyeppe társadalmi felépítése eltér a róla tudósítók (arabok, bizánciak) társadalmi viszonyaitól. Így nem is tudták pontosan leírni, hisz ők birodalmakban, királyokban, fejedelmekben gondolkoztak. Ez számos félreértésre adott okot a korabeli tudósítók írásaiban, ezért most…

Tovább

1. AZ EMBERISÉG ŐSTÖRTÉNETE

Számomra különös, hogy a tudomány elsősorban a régészeti leletek alapján osztja korszakokra az őskort. Kezdik az őskőkorszakkal (paleolit), majd a mezolit és a neolit következik. Ezzel viszont csak az anyagi kultúrát jellemzik, de nem az ősember életét, pedig nem egy rövid időszakról van szó. A mai…

Tovább
süti beállítások módosítása